PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107849}

Rogate ranczo

Home on the Range
6,4 40 366
ocen
6,4 10 1 40366
4,8 13
ocen krytyków
Rogate ranczo
powrót do forum filmu Rogate ranczo
ocenił(a) film na 5
Berith7777

Zgadzam się! Wielka szkoda, że coś takiego zakończyło serię klasycznie animowanych filmów :(

M_Miley

wcale nie-e, było super super i wzruszające ((:

M_Miley

Wcale nie zakończyło! Po 1. po tym powstała Księżniczka i żaba i Kubuś i przyjaciele. Po 2. Powstał Paperman, a najprawdopodniej późniejsze filmy Disneya będą powstawać w technologii Papermana (połączenie animacji rysunkowej z komputerówką). I jakoś nie wieżę, żeby Disney już nigdy nie zroibł filmu w całości oryginalnego. Kiedyś komputerówka się znudzi i powróci stara animacja

Berith7777

wcale nie-e, było super super i wzruszające ((:

ocenił(a) film na 4
brzask_8

Dlaczego tak uwazasz?

Berith7777

Moja opinia jest oczywiście subiektywna - uważam, że ta bajka jest bardzo zabawna (: humor jest wręcz absurdalny (: absurdalny, bo łączy wyrafinowanie z błogą naiwnością. Ta bajka emanuje naturalnością i spontanicznością, a w realnym świecie widzimy coraz więcej sztuczności i fałszu. Ta bajka jest jak podkręcony filuternie wąsik, a naiwność + szczerość do bólu i zjadliwość ("spięta? to niech się rozepnie, bo jej się mleko zetnie") tylko dodają smaczku. Wyczuwam w tej bajce wiele skrajności - przeskakujemy w kółko z jednej emocji na kolejną. Np. "Król Lew" to niezaprzeczalny (dla mnie) mistrzostwo wśród bajek, ale nastrój jest tam raczej dość stabilny, z wyjątkiem momentu, w którym wkracza Pumba i Timon i rozganiają sępy. Oglądając "Rogate Ranczo" czuję się przez cały czas jak na rollercoasterze wrażeń (: Jak choćby w scenie, gdy Buck po swojej absurdalnej fantazji zostaje sprowadzony na ziemię do gry w podkowę i odcisk łapy (; i za chwilę wali łbem o belkę :D do tego co chwila pojawia się nowa postać. Infantylność w tej bajce też śmieszy, bo nie ma w niej ni krzty okropnego, złego zarozumialstwa i uprzedzeń, jakie się spotyka na co dzień. To chyba bajka, w której występują najbardziej niewinne postacie, czego przeciwieństwem jest właśnie dosadny humor (: ten śmiech "HAHAHA" tych staruszków w saloonie :D i pod koniec, gdy okazuję się, że Rico spiskuje jednak z bandziorami ! Jest to tak przerażające, że można zrobić oczy jak 5 złotych, otworzyć usta i złapać się za policzki (:

Jest też wzruszająca ze względu na przywiązanie zwierząt do Pearl i odwrotnie. Taka lojalność to tylko w bajkach (: Jest ciepła - porusza to, że Pearl jest staruszką i nie będzie miała gdzie się podziać (młody człowiek jakoś sobie poradzi, starszy już nie - w końcu starych drzew się nie przesadza...) Poza tym postacie są bardzo barwne i różnorodne - bardzo charakterystyczne - widzę w nich stereotypy mnóstwa ludzi - i ta urocza pewność siebie i niezachwiana wiara w swoje siły.

Podsumowując: naiwność + absurd + dosadność -> genialne, jak małe prosiaki wyzywają starego kozła od świń, jak powtarzają "ale extra !", albo tekst kury: "Co za pomysł, żeby jeść kurę!" - przeuroczo naiwny (: lub Madzi: "Czemuż to zmieniłaś byłaś zdanie?", gęś zachowująca się jak gwiazda filmowa ((: lub gdy koń Buck rozprawia się w swoich marzeniach z otaczającymi go bandytami: "A więc wydaje się wam, że macie przewagę... a to fatalnie..." (: a moment, gdy do miasta wjeżdża Rico to parodia wszelkich twardzieli z Dzikiego Zachodu - nadciągająca burza, kurz pustynny, parszywy śmiech w tle - a jestem akurat świeżo po obejrzeniu kilku starych kultowych westernów z Clintem Eastwoodem, więc tym bardziej się uśmiałam (: a to jak Buck robi z siebie idiotę ("mam na sobie jego siodło!!") i robi pompki z psem w pysku i biega po dachu to mistrzostwo :D swoją drogą to parodia tych wszystkich dziewczynek płaczących i histeryzujących na widok np. Edwarda, czy jak mu tam, ze "Zmierzchu" (: i uspokajające teksty psychoanalityczne Grace (80% Amerykanów chodzi do psychologów), Indianin zafascynowany krajem, gdzie dają krowy za free (: i to: "Przepraszam panie, ale co takie trzy urocze panie jak panie...", "masz dokładnie 2 sekundy, żeby zabrać kopyto albo odrąbię ci je w kolanie" i ci bracia Wacuś: "piekło-niebo" :D albo bizon Dorian: "Wiesz, co to zły dotyk?" i określenie "filistynka" przez jednego z braci Wacuś - no absurd :D i: "Wujciu Slim, do ciebie szlim" :D i na końcu zając i kozłem (:

Do tego ta bajka jest bardzo teatralna (: jak przedstwienie małych mrówek w "Dawno temu w trawie" : "to my, koniki polne, przyszłyśmy was pożreć" (: Wyobraź sobie, że jesteś znów dzieckiem, nie wiesz nic o świecie i traktujesz wszystko co widzisz i słyszysz dosłownie i poważnie (: jeśli chcemy być tylko dorośli, wtedy zjada nas cynizm i niewiele jest nas juz w stanie poruszyć. (Mam swoje lata, ale cały czas staram się pamiętać, jak to było byc dzieckiem - dzieki temu życie ma wszystkie kolory tęczy, a nie tylko odcienie szarości :)

ocenił(a) film na 4
brzask_8

Dzieki za obszerną odpowiedz.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

zgadzam się z postem tylko gdy wyraz najgorszy zamienimy na najlepszy

ocenił(a) film na 4
Jacob2013120

Dlaczego uważasz,ze to najlepszy film Walta Disneya?

ocenił(a) film na 10
Berith7777

jest w nim wszystko szczypta miłości i humoru

ocenił(a) film na 4
Jacob2013120

Jak w każdym filmie Walta Disneya,ale tutaj jest to tragicznie podane.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Ja tak nie uważam. To duma i początek DISNEYOWSKIEJ Legendy przez duże L. Może po prostu nie gustujesz lub też nie znasz się na filmach takiej produkcjii.

ocenił(a) film na 4
Jacob2013120

"poczatek disneyowskiej legendy"?To chyba przeoczyłes kilkadziesiat lat.

ocenił(a) film na 10
Berith7777

Rogate Ranczo to moż nie początek ale z pewnością legenda. Posty tego typu możesz umieszczać na stronach typu Mały Kurczak Czy potwory i spółka.

ocenił(a) film na 4
Jacob2013120

"Rogate Ranczo" to legenda?Dobra,skoro tak uwazasz.
Pozdrawiam.

Berith7777

Widziałem wszystkie pełnometrażowe, kanoniczne, klasyczne (czy jakkolwiek inaczej je nazwać) animacje Disneya włącznie z tak zapomnianymi dziełami jak Trzej Caballeros albo Fun and Fancy Free, które nawet nie posiada polskiego tytuły i nie zgodzę się z opinią, że Rogate Ranczo to najgorszy film z tej wytwórni. To bodaj drugi albo trzeci najgorszy film :D Gorszy jest Kurczak Mały, który jest istnym koszmarkiem. Całe szczęście, że po serii średnich i kiepskich filmów Disney wraca do formy - Zaplątani czy Kraina lodu to wspaniałe nawiązania do klasycznych opowieści i powrót o korzeni czyli księżniczki, rycerze itp itd. Jakoś trudno wyobrazić mi sobie magiczną produkcję animowaną, której akcja rozgrywa się na statku kosmicznym (Kurczak Mały) czy postapokaliptycznym świecie (Rodzinka Robinsonów). Baśń to z definicji wspaniałe zamki, minione epoki itp ;)

ocenił(a) film na 4
Baphomet

Fakt "Kurczak Mały" również jest bardzo słaby,ma natomiast bardzo dobre piosenki.Akurat słaby przykład podałeśz tymi dwoma tytułami i tym,ze dzieki nim Disney wraca do dobrej formy,gdyz to filmy wytwórni Pixar która jedynie nalezy do "stajni Disneya".

Berith7777

Ale wliczają się do kanonicznych pełnych metraży Disneya stąd moja uwaga.

ocenił(a) film na 4
Baphomet

Musiałbym powtórzyć poprzednie zdanie,a nie lubię się powtarzać.
Pozdrawiam.

Berith7777

Żaden z podanych filmów nie pochodzi z Pixara.

ocenił(a) film na 4
Thumbelina

O jakich tytułach mówisz?Jeśli chodzi o "Kurczak Mały" to prawda,masz rację-mój błąd.

użytkownik usunięty
Berith7777

Popieram! Po wielu doskonałych bez wątpienia animacjach Disney'a musieli dać na zakończenie strasznego bigosa, który okazał się akurat tym najgorszym filmem w ich karierze (nie licząc oczywiście tych żałosnych sitcomów typu "Hannah Montana").

ocenił(a) film na 4

Film jest kierowany raczej do widzów w przedziale wiekowym 4-6 lat.Bo dla miłośników wielkich produkcji przyzwyczajonych do czasami monumentalnych filmów animowanych Disneya to bardzo słaby film.

Berith7777

Powiedziałbym, że najgorszy nie licząc "Aryskotratów". "Rogate ranczo" przynajmniej ma animację na jakimś poziomie, a "Aryskotraci" wyglądają jak ołówkowy szkic.

W sumie ani jeden, ani drugi film nie robi żadnego wrażenia. Brak ciekawych postaci, brak zwrotów akcji, brak wielkiej historii, wielkiej intrygi, zapadającego w pamięć czarnego charakteru... o tych filmach bardzo szybko się zapomina.

ocenił(a) film na 4
Trojden

Absolutnie się zgadzam co do ostatnich słów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones